Сопругата на Коби не може да проговори реченица по трагичната несреќа

Сопругата на настраданиот поранешен кошаркар на ЛА Лејкерс, Коби Брајант, Ванеса се наоѓа во навистина тешка ситуација по загинувањето на сопругот и 13-годишната ќерка. Коби и неговата ќерка Џана заедно со уште 7 лица загинаа на 26 јануари во Калифорнија. Во изјава за американските медиуми, пријатели на семејството велат дека Ванесеа не може да се соземе од шокот.

„Иако имаа многу подеми и падови, но тие беа сродни души. Гледаше во него како доживотен партнер. Потполно е скршена. Не може да доврши ниту една реченица, а да не почне да плаче. Сепак, се чини дека мора да биде силна за девојчињата. Има поддршка од сите луѓе кои ја сакаат. Не е сама“, изјави пријател на семејството Брајант. 

Покрај сопругата Ванеса, Коби со смртта остави уште три ќерки. Највозрасна е Наталија која има 17 години, Бјанка има 3, а малечката Капри само седум месеци.

Се вчитува...