Специјална кореографија на „Фемили“ го одложи стартот на мечот со Слобода (ФОТО)

И по 40 минути се уште не е стартува првиот натпревар на МЗТ Скопје од новата сезона во АБА 2 лигата против Слобода Тузла, благодарение на специјалната кореографија на „Фемили Аеродром“.

Домашните навивачи пред самиот старт на дуелот приредија пиротехничко шоу по кое се создаде димна завеса. Сето тоа создаде и дополнителна работа за одржувачите на паркетот во салата „Јане Сандански“. Во секој момент се очекува старт на натпреварот…

 

Се вчитува...