Срамно: Чисора со вулгарни гестикулации го провоцираше Вајт, па на крај си доби… (ВИДЕО)

Дилијан Вајт синоќа во Лондон го победи Дерек Чисора со брутален нокаут во 11-та рунда, на тој начин одбранувајќи ВБЦ силвер титулата и ВБО светски шампион.

Но, мечот го одбележаа и срамните провокации од страна на Чисора. Во еден момент во текот на борбата Чисора искористи додека Вајт беше со наведната глава па го фати за рамениците симулирајќи „сексуални активности“, што го збесна Вајт…

 

Чисора и пред мечот уште низ најавата за дуелот се појави во долна облека на која можеше да се прочита уште една вулгарност. Но на крајот се му се врати, добивајќи брутален нокаут по кој падна и во бессознание…

Се вчитува...