Србија во паника: Дојава за бомба ќе одложи меч на Партизан!? (ФОТО)

Фудбалскиот клуб на Партизан денеска го очекува дуел против Вождовац на терен кој се наоѓа на покрив на трговски центар во кој наводно имало поставено бомба.

Од непознат мејл пристигна дојава за поставена бомба во трговскиот центар, откако претходно пристигнаа такви пријави и за 97 училишта во Србија, поради што мораа да интервенираат специјални екипи на полицијата за такви случаи.

Засега не е познато дали ќе биде одложен натпреварот кој е закажан од 1630 часот, а од Партизан соопштија дека се во постојан контакт со нивниот ривал и полицијата.

 

 

 

Се вчитува...