Србинот го споредија со Халанд па проговоре: Тој има само една предност

Фудбалерот на Фиорентина, Душан Влаховиќ блеска на теренот и во 2021 година е еден од најефикасните напаѓачи во Европа со 21 постигнат гол.

Поради тоа Србинот го споредија со шест месеци помладиот Елринг Халанд кој фантастичната форма од Молде и Салзбург ја пренесе и во Борусија Дортмунд, а Влаховиќ имаше интересен одговор.

„Халанд е побрз од мене, а во сите други сегменти рамноправно ќе се бориме“, беше краток 21 годишникот.

Се вчитува...