Српските навивачи приредија шоу во Минхен (ВИДЕО)

Српската фудбалска репрезентација денеска го игра последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство во Германија. Србите за противник ја имаат Данска во натпревар „да се биде или не“ за кој фудбалерите ќе имаат и огромна поддршка на трибините.

Илјадници српски навивачи денеска ги „окупираа“ улиците на Минхен и со патриотски песни брзо стана хит на социјалните мрежи.

Се вчитува...