Стадионот на „кралевите“ ќе биде вистинско чудо – Новиот „Сантијаго Бернабеу“ изгледа неверојатно (ВИДЕО)

Стадионот на Реал Мадрид „Сантијаго Бернабеу“ по реновирањето ќе изгледа навистина спекталкуларно. Реновирањето кое почна во 2019 година полека се приближува кон крајот. Предвидувањата се дека за неколку месеци Реал повторно ќе заигра на својот стадион.

Капацитетот ќе остане 81.000, но висината на стадионот ќе биде подигната за 10 метри како би можело да се додаде покретен кров. Шпанските медиуми пред неколку дена објавија дека и кошаркарскиот клуб своите натпревари ќе ги игра на стадионот.

 

 

Се вчитува...