Стигна правдата: Напаѓачите на Озил и Колашинац осудени на 100 години затвор! (ВИДЕО)

Во ноември 2019 година, двајца напаѓачки се обидоа да ги ограбат фудбалерите на Арсенал, Месуит Озил и Сеад Колашинац на улиците на Лондон, а херојството на Босанецот, кој го спречи нападот со голи раце стана хит на социјалните мрежи.

По случката, напаѓачите беа брзо идентификувани и уапсени, со оглед на тоа што бандата оддамна им беше позната на тамошните власти. Вчера Судот им изрече казна затвор за сите членови на бандата, а нивната заедничка казна затвор ќе биде сто години.

Се вчитува...