Стоилов замавна, Обрадовиќ падна… капитенот на Вардар доби црвен картон (видео и фото)

Стојанче Стоилов не го дочека до крај вечерашниот дуел од Суперкупот на Македонија откако капитенот на Вардар доби црвен картон поради еден прекршок врз Обрадовиќ од Еурофарм Пелистер.

Вардар беше во напад во 53. минута при резулат 27-22 за битолчани, топката воопшто не беше кај Стоилов, кој замавна малку со лакотот, Обрадовиќ падна, а по мешаницата што се создаде судиите Начевски и Николов му покажаа црвен каронт на македонскиот репрезентативец.

Страстите набрзина се смирија па Стоилов веднаш по мечот меѓу првите им честиташе на ракометарите на Еурофарм Пелистер за заслужената победа.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum