Столе Димитриевски во тимот на 2. коло на ЕП (ФОТО)

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски се најде во тимот на 2. коло на Европското првеснтво 2020.

Чуварот на мрежата на Македонија имаше одличен настап во поразот од Украина од 2-1, во кој имаше неколку феноменални интервенции меѓу кои и одбранетиот пенал на Руслан Малиновски.

Се вчитува...