Страотен пад во Мото 3 шампионатот (ВИДЕО)

Јапонскиот мотоциклист Рјусеи Јамамака доживеа тежок пад на вториот слободен тренинг на патеката во Валенсија во Мото 3 шампионатот. Целиот по падот целиот мотор падна врз Јапонецот кој остана неподвижен.

 

Се вчитува...