Страшен пад на НБА терените: Ноел падна на глава, изнесен на носилки (ВИДЕО)

Кошаркарот на Оклахома сити тандер, Нерленс Ноел, имаше страшен пад на натпреварот против Минесота и беше изнесен на носилки од паркетот. Тој во средината на третата четвртина непријатно падна, удри со главата во подот и долго време остана на паркетот. Интервенираше лекарскиот тим и тој итно беше изнесен на носилки.

Се вчитува...