Страшна несреќа на Инди 500 во која за малку не страдаа и навивачите (ВИДЕО)

Страшна несреќа ја прекина 107 трка на Индијанаполис 500 на 15 круга до крајот откако возачот Феликс Розенквист загуби контрола на своето возило, забивајќи се во ѕидот пред Кајл Кирквуд чие возило се пресврте наопаку.

При судирот се откачи и едно од тркалата кое за среќа ја прелета трибината полна со навивачи и заврши на паркингот. Во спротивно несреќата ќе имаше и далеку посериозни последици.

Се вчитува...