Стравични сцени на Камп Ноу: Араухо во бессознание изнесен од теренот (ВИДЕО)

Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо заработи тешка повреда на вечерашниот натпревар против Селта.

Уругвајскиот фудбалер имаше тежок судар со глава со соиграч, и иако во прв момент се чинеше дека се е во ред со него по трка од 15 метри се сруши на теренот.

Веднаш интервенираа лекарските служби, па по пет-шест минути Араихо во бессознание веднаш е однесен кон болница, во надеж на сите на теренот дека ќе биде се во најдобар ред со фудбалерот на каталонскиот тим…

Се вчитува...