Струга ТЛ ги стартуваше подготовките во Драч (ФОТО)

Фудбалерите на Струга ТЛ од денеска ја стартуваа втората фаза од подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Првата македонска фудбалска лига.

Стружани од денеска се во Драч, Албанија, каде избраниците на Срѓан Захариевски ќе одиграат и два пријателски натпревари.

Се вчитува...