Струга ТЛ подобра од Тетекс во „голеадата“ на тест мечот

Во второлигашкиот тест натпревар кој попладнево се одигра на стадионот на Караорман, Струга Трим Лум славеше со 4-2 против Тетекс.

Во повеќе од интересен дуел, головите за Струга ТЛ ги постигнаа Алтин Лога, кој двапати стрелаше за домашните, и новите засилувања Александар Далчески и Нијаз Лена.

Стрелец на двата погодоци за Тетекс беше Меритон Салии.

Се вчитува...