Струга ТЛ поразена на контролата со косовска Дрита

Фудбалерите на Струга Трим и Љум загубија на првиот контролен натпревар во подготовките за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Подобар од македонскиот клуб беше косовска Дрита со 3-1.

Косоварите поведоа со 1-0 во 15. минута, а до крајот на првите 45. минути Дрита ја зголеми предноста на 2-0 со голот во 30. минута.

Во второто полувреме стружани намалија на 2-1 во 49. минута, додека конечните 3-1 Дрита ги постави во 72. минута.

Се вчитува...