Струга ТЛ се засили со Пере од Динамо Тирана (ФОТО)

Пред новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, екипата на Струга Трим Лум се засили и со деснокрилниот дефанзивец Миклован Пере.

30-годишниот Пере во редовите на стружани доаѓа од албанскиот прволигаш Динамо Тирана.

Претходно во кариерата има настапувано и за Сопот и Поградец во Албанија.

Се вчитува...