Струга ТЛ славеше на тестот со Гњилане

Струга Трим Лум славеше со 2-0 на еден од последните свои тестови пред новата сезона во Првата македонска фудбалска лига против косовскиот прволигаш Гњилане.

Стрелци на головите за стружани беа Немања Босанчиќ и Емир Скендери.

Се вчитува...