Суарез со солзи во очите: Во Барса не бев ценет… Вечно ќе сум му благодарен на Атлетико (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид стигна до 11. титула во шпанското првенство откако во последното коло триумфираше над Валјадолид. Херој за „душекчиите“  беше Луис Суарез кој минатото лето беше избркан од Барселона по што се приклучи на тимот од „Ванда Метрополитано“.

„Во Барселона не бев доволно ценет, а Атлетико ми ги отвори вратите. Засекогаш ќе бидам благодарен на овој тим“, изјави Суарез веднаш по крајот на мечот.

 

Се вчитува...