„Судиски ВАР комедии“ – Италијанските арбитри не му дозволија на Пандев да се израдува на „101“ гол во Серија А (ВИДЕО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев само за момент се израдува на 101 гол во италијанската Серија А, откако на натпреварот против Специја, по ВАР преглед главниот судија на мечот Џанлука Мањанело одлучи да го поништи голот, откако Дестро го фаулирал противничкиот голман.

За жал Гранде Пандев ќе мора да почека на својот 101 гол во италијанското калчо.

 

Се вчитува...