Супер-финта на Дончиќ – каде е топката (видео)

Лука Дончиќ не успеа да го запре Милвоки губејќи од најдобриот тим од Источната конференција, но младиот Словенец за утеха барем го имаше најобриот потег на натпреварот.

Тој тргна на влез во противничкиот рекет, а потоа со одлична финта се ослободи од противничкиот центар, по што му остана полесниот дел од работата… да ја положи топката од табла низ обрачот.

Се вчитува...