Суперлига жени: Куманово убедлив во дербито против Чаир

ЖРК Куманово продоллжува да ита кон титулата во женскиот ракометен шампионат откако славеше убедливо во дербито на колото против Чаир со 36-23. Александра Боризовска со 10 гола беше прво име кај кумановки, додека по осум постигнаа Јанкуловска и Шарановиќ. Кај поразените со 10 гола беше најефикасна Марија Николовска.

Во останатите два натпревари од денешната понуда Ѓорче Петров – Гевгелија 21-24 и и Кузман Вардар – Шампион 28-35.

Се вчитува...