„Супермен“ повторно ќе забива на Ол-стар викендот (ВИДЕО)

Кошаркарот на ЛА Лејкерс, Двајт Хауард потврди дека ќе настапи во натпреварот во забивање на Ол-стар викендот кој годинава од 14 до 16 февруари ќе се одржи во „Јунајтед центарот“ во Чикаго.

Хаурд победи на натпреварувањето во 2008 година во Њу Орлеанс каде се прослави токму со забивањето со кое облече наметка како популарниот стрип јунак на „ДЦ“, Супермен. ,

Се вчитува...