Свечено затворени ЗОИ во Пјонгчанг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Збогум за Пјонгчанг, се гледаме по четири години во Пекинг. Зимските Олимписки Игри кои во изминатите 17 дена се одржуваа во Јужна Кореја дојдоа до својот крај. Многу снежни возбудувања, спортистите ги покажаа своите вештини, а организаторот се потруди да биде добар домаќин на Игрите. Се мина без инциденти, учествуваа и спортисти од Северна Кореја, а Русите настапуваа под олимписко знаме…

Се вчитува...