Светската карате федерација со посвета за Емил Павлов – „Големиот шампион од Македонија“ (ВИДЕО)

Светската карате федерија му посвети видео на најдобриот македонски каратист на сите времиња, Емил Павлов. Тие на социјалните мрежи споделија видео од поенот со кој Павлов стигна до европската титула во 2018 година.

Емил Павлов го очекува тешка година во која главна цел е остварување на А-норма и пласман на ЛОИ во Токио каде ќе се обиде на Македонија да и донесе прва медал од игрите по пауза од 21 година и бронзата на Могамед Ибрагимов во Сиднеј.

 

Се вчитува...