Тага во редовите на Аталанта: Кога ќе загубиш историско полуфинале во последните три минути (ФОТО)

Италијанскиот тим Аталанта беше на прагот на сензација, да го елиминира Пари Сен Жермен и да се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите уште во првиот историски настап во елитното европско клупско натпреварување. Тимот на Џанпјеро Гасперини имаше предност од 1-0 се до 90.минута, а потоа ПСЖ во луд пресврт постигна два гола за три минути и им ја одзеде радоста на Италијанците. Ја претвори во голема тага…

Се вчитува...