„Тајсон“ се појави во Токио – Мароканец го гризна противникот во текот на борбата (ВИДЕО)

Мароканскиот боксер Јунес Бала на поени беше елиминиран на отварањето на Олимписки игри од боксерот од Нов Зеланд, Дејвид Ника, но она што го отслика мечот не беше борбата, туку потегот на Мароканецот.

Имено, Бала од немоќ во текот на борбата во стилот на Мајк Тајсон се обиде да го гризне противникот, а за среќа Ника тој не успеа во својот обид.

Се вчитува...