Талентот на Барселона заврши во Премиерлигата (ФОТО)

Младиот талент на Барселона, Франциско Тинкао од следната сезона ќе го носи дресот на премиерлигашот Вулверхемпон откако каталонскиот и англискиот тим договорија позајмица на една сезона.

Тринкао во англиското првенство доаѓа во „португалската колонија“ по успешна сезона со Барселона во која успеа да забележи 28 настапи во Ла Лига, а притоа постигна и три гола и две асистенции. 21-годишникот сега ќе има шанса да се докаже и во една од најсилните лиги во светот, а и понтаму останува во плановите за иднината на тимот од „Камп Ноу“.

Се вчитува...