Талески официјално три години во Шкендија (ФОТО)

Голманот Давор Талески и официјално промовиран во дресот на поранешниот македонски шампион Шкендија.

Талески потпиша тригодишен договор со тетовци, завршувајќи ја соработката со Струга ТЛ.

„Среќен сум што сум во Шкендија. Пред мене е голем предизвик, затоа што Шкендија секоја година игра во Европа и тоа е шанса да ги покажете квалитетите и потенцијалот. Благодарност до раководството што ми укажа шанса, а јас верувам дека ќе ја оправдам довербата“, истакна Талески.

Претходно Шкендија го промовираше и Башким Велија како свое засилување.

Се вчитува...