Тензија за „добровечер“ и црвен картон за Обрадовиќ…Куп е, играат Вардар – Металург (ФОТО)

Вардар и Металург во Битола играат во второто полуфинале од националниот Куп на Македонија, и нормално, како редовна процедура, се случија тензии уште во првиот дел. Најдобриот ракометар на „металурзите“, Немања Обрадовиќ, доби црвен картон од судиската двојка Начевски – Николов, па Металург ќе биде значително ослабен во понатамошниот тек од мечот.

По 24.минути игра, Вардар води со 13-12…

crven kup vardar - metalurg 2

crven kup vardar - metalurg 3

crven kup vardar - metalurg 4

Се вчитува...