Тетово во „црно“ во знак на почит на жртвите од трагедијата: Шкендија и Шкупи со една минута молк пред старт на дербито (ФОТО)

Тетово се уште е облеан со тага по ужасната трагедија од пред пет дена која во црно го зави градот под Шара.

И фудбалерите на Шкендија и на Шкупи денеска дербито од 6. коло во ПМФЛ го почнаа со едноминутно молчење во знак на почит за 14 лица кои го загубија животот во пожарот во модуларната Ковид-болница во Тетово.

Се вчитува...

buy windows 11 pro test ediyorum