Тетовска пресметка во полуфиналето од Купот на Македонија

Шкендија против Ренова и Пелистер – Академија Пандев се двојките во полуфиналето од Купот на Македонија.

Денешната ждрепка во ФФМ сакаше во полуфиналето да биде тетовска пресметка, а Академија Пандев ќе го брка преку Пелистер своето прво финале во Купот.

Првите натпревари ќе се играат на 14. март, а реваншите се на 11. април. Финалет е закажано за 9. мај.

Се вчитува...