Тежок пад на Марк Маркез на „Силверстоун“ при брзина од 270км/ч (ВИДЕО)

Осумкратниот освојувач на Мото ГП, Марк Макрез имаше тежок пад на првиот тренинг пред Големата награда на Британија од кој, за среќа заврши без тешка повреда.

Возачот на Хонда изгуби контрола на својот мотор при брзина од 270 километри на час, а неговиот мотор по инцидентот е практично преполовен.

Се вчитува...