Тиквеш продолжи со победите, ја совлада и Струга

Екипите на Тиквеш и на Струга го одиграа последниот меч од третото коло во Групата „А“ во Суперлигата. Ракометарите на кавадаречкиот тим беа поуспешни и го совладаа својот ривал со 27-22. Без никаква неизвесност, Тиквеш беше подобар противник и на крајот заслужено славеше, и се израмни со бројот на победи на Алкалоид.

Домашниот тим имаше позитива на полвуремето од 14-10, и речиси во текот на целиот меч го контролираше резултатот. И покрај тоа што стружани стигнаа едно време до -1 во вториот дел, сепак, Тиквеш секогаш наоѓаше начин како да се справи со таа ситуација, и повторно да дојде до добра разлика.

Мајкиќ и Симиќ постигнаа по шест голови и беа најефикасни кај кавадаречкиот тим, додека Стефановиќ постигна четири. Бугариновиќ кај Струга постигна осум гола и беше најдобар на мечот по бројот на постигнати погодоци.

Се вчитува...