Тоа е големината на Матс Хумелс (видео)

Баерн Минхен со водство од 2-0 го заврши првото полувреме против Ајнтрахт, но ситуацијата можеше да биде сосема поинаква доколку Матс Хумелс не беше на вистинското место во 20. минута. Имено, гостите организираа одлична акција по која Хргота излезе очи в очи со Нојер, дури и го мина голманот на Баерн, но Хумелс стигна од позадина за во последен момент да ја исфрли топката во корнер.

Le sauvetage magistral signé Mats Hummels ! by denysenathan

Се вчитува...