Толку од Лондон: Отказ за Мурињо, заминуваат и Кејн и Сон

Крај на одисејата за Жозе Мурињо во Тотенхем. По елиминацијата од Динамо Загреб уште во осминафиналето од Лигата на Европа, како што пренесуваат англиските медиуми, веќе е сосема јасно дека од клубот заминуваат Жозе Мурињо и двете најголеми ѕвезди.

Тотенхем утре гостува против Астон Вила, и во случај на негативен резултат веќе е извесено дека ќе следи отказ за Мурињо, а како што пренесуваат Англичаните огромни промени го очекуваат клубот и околу играчкиот кадар.

Раководството на Тотенхем е желно да создаде нов тим, а за тоа ќе му бидат неопходни огромни средства. Токму поради тоа идејата е да се продадат двете најголеми ѕвезди, Хари Кејн и Кореецот Сон за кои постои интерес од голем број клубови, иако најзагреани се Барселона, Јувентус и Манчестер сити.

Се вчитува...