Тошевски со деби гол за Горњик (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Давид Тошевски го постигна деби голот за полскиот Горник Забрзе во победата на неговиот тим над Радомиак со 2-0 во 1/32 финалето на полскиот куп.

Тошевски го постигна првиот гол за својот тим во 39. минута, а конечните 2-0 ги постави Хименез во 80. миута.

 

 

Се вчитува...