Тотенхем убедлив со Кристал Палас (ВИДЕО)

Тотенхем славеше убедлива победа од 4-1 против Кристал Палас во 28. коло од Премиерлигата.

Бејл во 25. минута донесе предност за составот на Жозе Мурињо, но Бентеке во 45. минута го израмни резултатот.

Во второто полувреме, Тотенхем со три погодоци, уште еден на Бејл и два на Кејн, стигна до триумфот од 4-1.Се вчитува...