Трагедија во семејството Шимуниќ: Почина тригодишната ќерка Луцијана

Голема трагедија го погоди семејството на поранешниот хрватски фудбалски репрезентативец, Јосип Шимуниќ. По кратко и тешко боледување почина неговата тригодишна ќерка Луцијана.

Младото девојче ја загуби животната битка на 1.април на Клиниката за инфективни болести во Загреб, а денеска беше погребана на загрепските гробишта „Мирогој“.

 

 

Се вчитува...