Трејси МекГрејди: Коби сакаше да умре млад, за да стане бесмртен (ВИДЕО)

Трејси МекГрејди, поранешната голема НБА ѕвезда и член на Хјустон, Орландо, Торонто, Њујорк, Детроит, дополнително ја потресе светската јавност со изјавата во емисијата „Скок“ (The Jump) дека Коби Брајант отсекогаш велел дека сака да умре млад и да стане бесмртен.

„Ова звучи лудо, но Коби зборуваше за ова, постојано го споменуваше. Сакам да умрам млад, сакам да бидам бесмртен. Сакам мојата кариера да биде подобра од онаа на Мајкл Џордан, сакам да умрам млад. Јас мислев дека е луд поради тоа што го кажува. Едноставно сум уништен“, изјави Трејси МекГрејди.

Се вчитува...