„Три од три“ за Ристовска во новата убедлива победа на ЦСКА

Сара Ристовска и нејзината ЦСКА Москва и по 23 натпревар во руското првенство не знаат за пораз. Овој пат пред клубот од главниот град на Русија застана Астраханочка, а беше поразена со 35-18.

Во убедливата победа македонската интернационалка стрелаше три пати, а сите три обиди завршија во мрежата.

Се вчитува...