Тричковски ја удвои предноста на Македонија против Казахстан (ВИДЕО)

Македонија води со 2-0 во последната контрола против Казахстан пред Европското првенство. Акцијата која ја започна капитенот Горан Пандев со неверојатен пас до Тихомир Костадинов, ја заврши Иван Тричковски со својот седми гол во националниот дрес.

 

Се вчитува...