Тричковски стрелец во триумфот на АЕК Ларнака

Македонскиот интернационалец Иван Тричковски продолжува со голгетерската низа во првенството на Кипар. Тој беше стрелец на погодок во денешниот триумф на АЕК Ларнака над Аполон.

Популарниот Тричко погоди во 38.минута за водство од 2-0. До крајот на мечот, АЕК Ларнака стигна до уште победлива победа од 3-0.

Се вчитува...