Тројка каква не се гледа секој ден… (ВИДЕО)

Актуелните НБА шампиони, Торонто репторс славеа против Вашингтон со 140-111 во синоќешниот натпревар од НБА лигата.

Торонто имаше извонредна шутерска вечер, постигнувајќи дури 22 тројки. Една од нив на Кајл Ловри, дефинитивно не се гледа секој ден. Ловри во една ситуација од повеќе од 12 метри се обиде да изнуди прекршок, но место тоа му успеа да погоди на крајно специфичен начин….

 

Се вчитува...