Цел Франкфурт на нозе – на вакво славје се чекаше 39 години

Ајнтрахт славеше над Бенфика со 2-0 и се пласираше во полуфиналето од Лигата на Европа, а навивачите приредија вистинска фешта на стадионот во Франкфурт, за успех каков што се чекаше цели 39 години.

Фудбалерите на Ајнтрахт најпрвин се качија на трибините и славеа со фановите, потоа заминаа од теренот, за десетина минути подоцна да се вратат назад од соблекувалните, седнат на теренот и да уживаат во шоуто што го приредија нивните верни навивачи.

Апсолутно заслужена радост, која Германците дефинитивно знаеја како да ја искажат.

Се вчитува...