Цел Јунајтед заспа, Јагиелка го замолкна „Олд трафорд“ (видео)

Резултатската криза на Манчестер јунајтед е на добар пат да се продлабочи откако „ѓаволите“ примија наивен гол на дуелот на домашен терен со Евертон. Гостите први дојдоа во водство преку дефанзивецот Џагиелка, кој ја искористи заспаноста на целокупната одбрана на Јунајтед на чело со голманот Де Хеа и од пет метри низ нозете на домашниот чувар на мрежата ја затресе неговата мрежа.

Phil Jagielka Goal | Manchester United vs… by 0000000luke

Се вчитува...