Цел Париз за момент сопре – Стопиран целиот град за Лео Меси (ВИДЕО)

Лионел Меси стигна во Париз каде треба да потпише договор со ПСЖ. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња ги помина лекарските прегледи и утре на прес-конференција во 10 часот ќе биде промовиран како нов фудбалер на тимот од Париз.

Колкава е големината на аргентинскиот виртуоз покажа тоа што тој беше возен низ улиците на Париз како да се работи за некој висок политички претставник од земја гостин во Франција. Буквално целиот град за момент сопре како би можел да помине Лео Меси.

 

 

Се вчитува...