Циркус во женската кошарка: Селекторот ставил да игра непријавен играч, Вардар го загуби службено натпреварот

Во македонскиот кошаркарски шампионат не е здодевно дури и кога е пауза во машкото првенство. Најновиот „бисер“ може да се забележи во женската Прва лига, каде Гризли службено го доби натпреварот против фаворитот Вардар, поради настап на непријавена кошаркарка во таборот на „црвено-црните“.

Тренер на „вардарки“ е актуелниот шампион на Македонија, Александар Ашаданов, кој заедно со своите соработници направил сериозен превид, за што неговиот тим го загуби и бодот што следи во случај на пораз.

Судискиот записник и изречените казни можете да ги прочитате во продолжение…

 

Се вчитува...