„Црвено-жолта“ боја доминира во купот на Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија ЃП е освојувач на фудбалскиот Куп на Македонија откако по пеналите беше подобар од Силекс со 4-3.

Ѓорчепетровци четврти пат во низа славеа по изведување на пенали сезонава во купот и заслужено стигнаа до втората титула во најмасовното домашно натпреварување.

Ѓорче Петров вечерва покрај тоа што ќе ја слави куп титулата, тие обезбедија и излез во Европа следната сезона каде во Конференциската лига ќе ја претставуваат Македонија.

 

 

 

Се вчитува...